Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
0. Nolan Baker (Fr), Butler Springfield :00.00
2. Gannon Owen (Sr), Tippecanoe Piqua Invitational 16:07.40
3. Allan Murray (Jr), Tippecanoe Piqua Invitational 16:12.70
4. Nolan Campbell (Jr), Piqua MVL All Star 16:16.40
5. Josh Lovitt (Sr), Troy Piqua Invite 16:28.00
6. Dylan Taylor (Jr), Tippecanoe MVL Championship 16:28.70
7. Trenton Brown (Sr), Tippecanoe Piqua Invitational 16:33.70
8. Michael Lyons (So), Tippecanoe MVL Championship 16:34.60
9. Lucas Eisele (Jr), West Carrollton Piqua Night Invitational 16:45.80
10. Will Schaefer (Jr), Troy Piqua Invite 16:46.00
11. Matthew Spayde (So), Troy Piqua Invite 16:50.00
12. Paul Hinds (Jr), Piqua MVL All Star 16:50.20
13. Kalib Tolle (So), Tippecanoe Piqua Invitational 16:50.60
14. Elliot Murray (So), Tippecanoe MVL Championship 16:55.40
15. Ben Prenger (Jr), Tippecanoe Piqua Invitational 16:55.50
16. Caleb Vieth (Sr), Butler Piqua 16:59.00
17. Jesse Furman (Jr), Piqua MVL All Star 17:09.50
18. Gavin Hutchinson (So), Troy Piqua Invite 17:10.00
19. Kyle McCord (So), Troy Piqua Invite 17:11.00
20. Brayden Underwood (Sr), Tippecanoe MVL Championship 17:12.10
21. Grant Hoying (Jr), Sidney Piqua Night at the Races 17:17.00
21. Gavin Musser (So), Sidney MVL 17:17.00
23. Ben Huber (Jr), Tippecanoe MVL Championship 17:19.30
24. Aidan Tangeman (Sr), Sidney Piqua Night at the Races 17:22.00
25. Luke Plaisier (So), Troy Piqua Invite 17:27.00
26. Ben Brunswick (Jr), Tippecanoe MVL Championship 17:30.80
27. Seth Shaffer (Jr), Greenville MVL Conference 17:32.10
28. Jackson McClain (Sr), Butler Piqua 17:37.00
29. Patrick McCaffrey (Sr), Tippecanoe MVL Championship 17:44.10
30. Caven Wiles (Jr), Piqua MVL All Star 17:44.50
31. Charlie Stueve (Jr), Tippecanoe MVL Championship 17:48.20
32. Oliver Hendricks (So), Butler Piqua 17:50.00
33. Eric Davis (So), Butler Piqua 17:55.00
34. Luke D Rammel (So), Greenville MVL Conference 18:00.00
35. Addison Huber (Jr), Tippecanoe MVL Championship 18:09.90
36. Cooper Gambrell (So), Troy Piqua Invite 18:11.00
37. Leo Hartman (Jr), Tippecanoe MVL Championship 18:12.60
38. Chris Nichols (Sr), Tippecanoe MVL Championship 18:13.80
39. Cael Barr (Jr), Piqua MVL Championships 18:15.40
40. Simon Baker (Fr), Piqua MVL All Star 18:15.90
41. Jack Wyant (Fr), Tippecanoe Piqua Invitational 18:19.70
42. Joel Hays (So), Greenville MVL Conference 18:25.10
43. Gabe Stevens (Sr), Greenville MVL Conference 18:28.90
44. Noah Stevens (So), Greenville MVL Conference 18:32.80
45. Luke F Rammel (So), Greenville Piqua Saturday Night Lights 18:33.00
46. Fisher Keaton (Fr), Sidney West Carrollton 18:34.00
47. Andrew Bonifas (So), Sidney MVL 18:35.00
48. Braxton Brewer (Fr), Sidney MVL 18:39.00
49. James Marshall (Sr), Troy Piqua Invite 18:41.00
50. Lucas Vieth (Jr), Butler Piqua 18:44.00
51. Oliver Murray (So), Tippecanoe Piqua Invitational 18:47.00
52. Blake McCullough (Jr), Tippecanoe MVL Championship 18:48.10
53. Connor Brush (Jr), Piqua MVL Championships 18:48.80
54. Vincent Ruiz (Sr), Sidney MVL 18:51.00
55. Isaac Clark (So), Tippecanoe Piqua Invitational 18:56.40
56. Cameron Earl (Sr), Tippecanoe Piqua Invitational 19:00.20
57. Kyle McKinney (So), Sidney MVL 19:02.00
58. Noah Townsend (Sr), Sidney West Carrollton 19:03.00
59. Jacob Watson (Sr), Greenville MVL Conference 19:07.80
60. Harry Lian (Jr), Butler Piqua 19:09.00
61. Tommy Grise (Fr), Piqua MVL All Star 19:11.80
62. Ashton Shaffer (Jr), Greenville MVL Conference 19:12.90
63. Garrett Piel (So), Tippecanoe Piqua Invitational 19:16.90
64. Jacob Hudepohl (Jr), West Carrollton Pirate Invite 19:17.00
64. Anthony Kellner (Jr), Sidney Piqua Night at the Races 19:17.00
66. Seth Shuchat (Sr), Tippecanoe Piqua Invitational 19:21.00
67. Thurston Rampulla (Fr), Piqua MVL Championships 19:28.10
68. Luke Norman (Jr), Tippecanoe MVL Championship 19:32.40
69. Chase Adams (Sr), West Carrollton Piqua Night Invitational 19:34.60
70. Mitchell Strehle (Fr), Butler Piqua 19:36.00
71. Noah Baker (Jr), Piqua MVL Championships 19:40.60
72. Henry Murray (Jr), Tippecanoe MVL Championship 19:45.80
73. Jackson Lyman (Fr), Piqua Piqua Under the Lights 19:46.80
74. Mason Kimmel (Jr), Tippecanoe MVL Championship 19:48.10
75. Michael Blevins (Sr), Tippecanoe Piqua Invitational 19:49.10
76. Owen Dennison (So), Tippecanoe Piqua Invitational 19:54.50
77. Takaho Shibahara (Jr), Sidney MVL 20:03.00
78. Caleb Luthman (So), Sidney Piqua Night at the Races 20:16.00
79. Matthew Wolf (So), Butler Troy 20:18.00
80. Charles Stiffler (Fr), Butler Piqua 20:23.00
81. Caleb Ziegenbusch (Fr), Butler Piqua 20:25.00
82. Levi Steenrod (Sr), Sidney Piqua Night at the Races 20:29.00
83. Tiar Davis (Fr), Sidney West Carrollton 21:13.00
84. Owen Clark (Sr), Tippecanoe Clark County Fairgrounds 21:19.90
85. Izaiah Steenrod (Sr), Sidney MVL 21:43.00
86. Bryce Gephart (Jr), Piqua MVL Championships 21:49.90
87. Nathan Siegel (Fr), Sidney MVL 22:26.00
88. Kyle Orchard (Fr), Xenia Greeneville 22:28.00
89. Reed Scarborough (So), Xenia Piqua 22:43.00
90. Hayden Caskey (Sr), West Carrollton Troy Twilight Invite 22:44.60
91. Javen Bell (Sr), West Carrollton Pirate Invite 23:12.00
91. Alex Lamma (Fr), Sidney Piqua Night at the Races 23:12.00
93. Zachary Sorio (Sr), West Carrollton Pirate Invite 23:20.00
94. Austin Schubert (So), Xenia Piqua 23:26.00
95. Jaxon Goulet (Jr), West Carrollton Pirate Invite 24:42.00
96. Noah Baldauf (So), Sidney MVL 24:45.00
97. Bradley Scearce (Sr), West Carrollton Pirate Invite 25:29.00
98. Xavier Feathers (So), Xenia Piqua 26:35.00
99. Gary Dewiit (Fr), Xenia Piqua 29:42.00