Boys Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Sidney 1:40.40
2. Butler 1:45.44
3. Tippecanoe 1:53.87
4. Greenville 1:57.63
5. Xenia 2:01.47
6. Troy 2:03.43
7. Fairborn 2:05.54
8. Piqua 2:11.69
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Jarrett Payne (Fr), Sidney 1:43.33
2. Colin Pham (So), Xenia 1:52.07
3. Matt Brunsky (Sr), Butler 1:54.57
4. Riley Brady (Sr), Butler 1:55.42
5. Jaden Humphrey (Sr), Sidney 1:55.85
6. Ben Prenger (Jr), Tippecanoe 1:56.19
7. Caleb Vieth (Sr), Butler 1:57.81
8. Matt Brunsky (Sr), Butler 2:00.84
9. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 2:01.07
10. Michael Shively (Sr), Butler 2:04.07
11. Caden Lecklider (So), Greenville 2:04.94
12. Drake Rinesmith (Fr), Butler 2:11.24
13. Tyler Overholser (Sr), Sidney 2:14.40
14. Nolan Baker (Fr), Butler 2:15.89
15. Donovan Boyd-Black (So), Butler 2:19.01
16. Cooper Dues (Fr), Troy 2:24.72
17. Colin Cisne (Sr), Butler 2:25.64
18. Gabe Campbell (So), Troy 2:26.44
19. Peyton Dehass (So), Tippecanoe 2:26.51
20. Andrew Bonifas (So), Sidney 2:27.15
21. Gabe Switzer (Sr), Piqua 2:29.68
22. John Graham (Fr), Butler 2:33.79
23. Brady Kuhns (Fr), Butler 2:36.25
24. Ethan Preece (Sr), Greenville 2:37.87
25. John-Michael Higgins (So), Xenia 2:39.22
26. Andrew Jones (So), Troy 2:40.09
27. Addison Huber (Jr), Tippecanoe 2:42.25
28. Collin Hutton (Sr), Piqua 2:45.35
29. Owen Dennison (Fr), Tippecanoe 2:51.95
30. Daniel Andreassen (Sr), Xenia 2:52.28
31. Jackson Ranard (So), Tippecanoe 2:53.65
32. Brett Vandergriff (Fr), Xenia 2:53.69
33. Holden Chesko (Fr), Troy 2:58.61
34. Jacob Martin (Jr), Xenia 2:58.69
35. Patrick McCaffery (Sr), Tippecanoe 2:58.75
36. Isaac Clark (Fr), Tippecanoe 3:26.94
37. Deagen Kenney (Jr), Xenia 3:29.94
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Jaden Humphrey (Sr), Sidney 1:59.59
2. Jarrett Payne (Fr), Sidney 2:01.16
3. Andrew Oates (Jr), Troy 2:08.04
4. Colin Pham (So), Xenia 2:09.69
5. Eli Neal (Sr), Butler 2:11.09
6. Carlos Badell (Sr), Greenville 2:13.60
7. Will Miller (Jr), Xenia 2:13.73
8. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 2:16.07
9. Evan Lozan (Sr), Butler 2:17.99
10. Caleb Vieth (Sr), Butler 2:18.45
11. Jack McMaken (Sr), Tippecanoe 2:18.48
12. Drake Rinesmith (Fr), Butler 2:19.78
13. Badin Brewer (Sr), Sidney 2:22.20
14. Alex Burkey (Jr), Tippecanoe 2:24.73
15. Nolan Baker (Fr), Butler 2:25.22
16. Riley Brady (Sr), Butler 2:27.03
17. Nathan Mercier (Sr), Butler 2:36.39
18. Alex Stepp (So), Fairborn 2:36.75
19. Colin Marlow (Fr), Butler 2:37.20
20. John Graham (Fr), Butler 2:49.46
21. Ben Huber (Jr), Tippecanoe 2:51.56
22. Elijah Galyon (Sr), Butler 2:55.64
23. Addison Huber (Jr), Tippecanoe 2:55.74
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Matt Brunsky (Sr), Butler 20.99
2. Jarrett Payne (Fr), Sidney 22.27
3. Badin Brewer (Sr), Sidney 22.59
4. Jaden Humphrey (Sr), Sidney 22.87
5. Ben Prenger (Jr), Tippecanoe 23.19
6. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 23.20
7. Aaron Suter (Sr), Greenville 24.25
8. Evan Lozan (Sr), Butler 24.26
9. Ashton Winter (Sr), Butler 24.79
10. Riley Brady (Sr), Butler 25.15
11. Colin Cisne (Sr), Butler 25.25
11. Josiah Hutcherson (Jr), Piqua 25.25
13. Jack McMaken (Sr), Tippecanoe 25.36
14. Tanner Hepner (Fr), Fairborn 26.09
15. Tyler Overholser (Sr), Sidney 26.24
16. Alex Burkey (Jr), Tippecanoe 26.27
17. John Graham (Fr), Butler 26.39
18. Cooper Dues (Fr), Troy 26.88
19. Gabe Switzer (Sr), Piqua 27.00
20. Michael Shively (Sr), Butler 27.22
21. Andrew Dunn (Sr), Fairborn 27.24
22. Gabe Campbell (So), Troy 27.37
23. Wayne Dunn (So), Fairborn 27.38
24. Anthony Anderson (Sr), Fairborn 27.52
25. Andrew Bonifas (So), Sidney 27.59
26. Brady Kuhns (Fr), Butler 27.88
27. Michael Switzer (Sr), Piqua 27.93
28. Drake Rinesmith (Fr), Butler 28.19
29. Patrick McCaffery (Sr), Tippecanoe 28.54
30. Zach Wolf (Fr), Fairborn 29.14
31. Holden Chesko (Fr), Troy 29.27
32. Collin Hutton (Sr), Piqua 29.40
33. Dylan Crouch (Sr), Butler 29.51
34. Andrew Jones (So), Troy 29.54
35. Gabriel Miller (Fr), Butler 29.57
36. Ethan Preece (Sr), Greenville 29.74
37. Jacob Martin (Jr), Xenia 29.90
38. Cris David (), Fairborn 29.99
39. John-Michael Higgins (So), Xenia 31.00
40. Owen Dennison (Fr), Tippecanoe 31.36
41. Tyler Hall (Fr), Troy 32.01
42. Aaron Waters (So), Piqua 32.18
43. Justin Gates (Sr), Sidney 32.81
44. Carter Evans (Fr), Troy 32.82
45. Nicholas McKibben (Fr), Troy 32.86
46. Brett Vandergriff (Fr), Xenia 33.02
47. Ethan Henry (So), Xenia 33.23
48. Deagen Kenney (Jr), Xenia 34.53
49. Jackson Ranard (So), Tippecanoe 35.03
50. Garrett Piel (So), Tippecanoe 35.23
51. Gary DeWitt (Fr), Xenia 35.43
52. Cameron Preece (Fr), Greenville 36.53
53. Owen Deam (Fr), Sidney 36.72
54. Isaac Clark (Fr), Tippecanoe 37.18
55. Brody Burrell (So), Xenia 37.28
56. Lucas Peters (So), Tippecanoe 37.35
57. Ethan Hews (Jr), Tippecanoe 44.16
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Jarrett Payne (Fr), Sidney 51.85
2. Colin Pham (So), Xenia 54.82
3. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 55.85
4. Carlos Badell (Sr), Greenville 56.56
5. Jaden Humphrey (Sr), Sidney 57.02
6. Eli Neal (Sr), Butler 57.74
7. Jack McMaken (Sr), Tippecanoe 58.16
8. Josiah Hutcherson (Jr), Piqua 58.51
9. Andrew Oates (Jr), Troy 58.99
10. Badin Brewer (Sr), Sidney 1:00.86
11. Aaron Suter (Sr), Greenville 1:01.77
12. Will Miller (Jr), Xenia 1:04.23
13. Nolan Baker (Fr), Butler 1:05.97
14. Scott Polling (Fr), Fairborn 1:06.46
15. Alex Burkey (Jr), Tippecanoe 1:07.16
16. Cooper Dues (Fr), Troy 1:10.40
17. Andrew Dunn (Sr), Fairborn 1:10.50
18. Drake Rinesmith (Fr), Butler 1:10.61
19. Elijah Galyon (Sr), Butler 1:11.74
20. Colin Marlow (Fr), Butler 1:14.50
21. Gabe Campbell (So), Troy 1:17.48
22. Wayne Dunn (So), Fairborn 1:18.41
23. Nathan Mercier (Sr), Butler 1:23.66
24. Tyler Overholser (Sr), Sidney 1:30.61
25. Zach Wolf (Fr), Fairborn 1:33.68
26. Jackson Ranard (So), Tippecanoe 1:40.06
27. Gabriel Miller (Fr), Butler 1:49.29
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Matt Brunsky (Sr), Butler 46.70
2. Jarrett Payne (Fr), Sidney 48.98
3. Badin Brewer (Sr), Sidney 49.97
4. Ben Prenger (Jr), Tippecanoe 51.00
5. Colin Pham (So), Xenia 51.38
6. Evan Lozan (Sr), Butler 53.75
7. Aaron Suter (Sr), Greenville 53.96
8. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 54.36
9. Carlos Badell (Sr), Greenville 54.41
10. Josiah Hutcherson (Jr), Piqua 55.72
11. Ashton Winter (Sr), Butler 56.49
12. Caleb Vieth (Sr), Butler 56.99
13. Caden Lecklider (So), Greenville 57.36
14. Tanner Hepner (Fr), Fairborn 58.46
15. Michael Shively (Sr), Butler 58.50
16. Tyler Overholser (Sr), Sidney 59.51
17. Nolan Baker (Fr), Butler 59.59
18. Colin Cisne (Sr), Butler 59.75
19. Gabe Switzer (Sr), Piqua 1:01.61
20. Scott Polling (Fr), Fairborn 1:01.76
21. John Graham (Fr), Butler 1:02.24
22. Alex Stepp (So), Fairborn 1:02.49
23. Peyton Dehass (So), Tippecanoe 1:02.82
24. Andrew Bonifas (So), Sidney 1:03.48
25. Andrew Dunn (Sr), Fairborn 1:04.76
26. Anthony Anderson (Sr), Fairborn 1:04.86
27. Wayne Dunn (So), Fairborn 1:05.13
28. Dylan Crouch (Sr), Butler 1:05.19
29. Holden Chesko (Fr), Troy 1:05.85
30. Gabe Campbell (So), Troy 1:06.50
31. Michael Switzer (Sr), Piqua 1:07.16
32. Andrew Jones (So), Troy 1:07.45
33. Daniel Andreassen (Sr), Xenia 1:08.10
34. John-Michael Higgins (So), Xenia 1:08.30
35. Zach Wolf (Fr), Fairborn 1:09.06
36. Patrick McCaffery (Sr), Tippecanoe 1:09.98
37. Addison Huber (Jr), Tippecanoe 1:10.36
38. Ethan Preece (Sr), Greenville 1:10.45
39. Collin Hutton (Sr), Piqua 1:11.51
40. Jacob Martin (Jr), Xenia 1:11.55
41. Gabriel Miller (Fr), Butler 1:12.81
42. Nicholas McKibben (Fr), Troy 1:14.12
43. Tyler Hall (Fr), Troy 1:15.77
44. Carter Evans (Fr), Troy 1:16.60
45. Brett Vandergriff (Fr), Xenia 1:18.61
46. Garrett Piel (So), Tippecanoe 1:19.17
47. Charles Stiffler (Fr), Butler 1:21.24
48. Isaac Clark (Fr), Tippecanoe 1:23.76
49. Ethan Henry (So), Xenia 1:23.88
50. Deagen Kenney (Jr), Xenia 1:23.89
51. Gary DeWitt (Fr), Xenia 1:23.90
52. Jackson Ranard (So), Tippecanoe 1:24.91
53. Lucas Peters (So), Tippecanoe 1:26.17
54. Owen Deam (Fr), Sidney 1:26.88
55. Brody Burrell (So), Xenia 1:29.76
56. Cameron Preece (Fr), Greenville 1:33.12
57. Ethan Hews (Jr), Tippecanoe 1:34.41
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Jarrett Payne (Fr), Sidney 5:04.39
2. Riley Brady (Sr), Butler 5:07.27
3. Ben Prenger (Jr), Tippecanoe 5:17.34
4. Carlos Badell (Sr), Greenville 5:18.10
5. Badin Brewer (Sr), Sidney 5:28.42
6. Michael Shively (Sr), Butler 5:33.85
7. Caleb Vieth (Sr), Butler 5:36.09
8. Drake Rinesmith (Fr), Butler 5:39.07
9. Caden Lecklider (So), Greenville 5:42.88
10. Jack McMaken (Sr), Tippecanoe 6:01.87
11. Will Miller (Jr), Xenia 6:03.75
12. Scott Polling (Fr), Fairborn 6:11.81
13. Colin Marlow (Fr), Butler 6:13.64
14. Tyler Overholser (Sr), Sidney 6:25.51
15. Nolan Baker (Fr), Butler 6:34.31
16. Gabe Switzer (Sr), Piqua 6:40.15
17. Brady Kuhns (Fr), Butler 6:44.82
18. Ben Huber (Jr), Tippecanoe 6:45.22
19. Cooper Dues (Fr), Troy 6:50.52
20. Andrew Bonifas (So), Sidney 7:01.98
21. Andrew Jones (So), Troy 7:41.97
22. Michael Switzer (Sr), Piqua 7:49.62
23. Jackson Ranard (So), Tippecanoe 8:18.30
24. Patrick McCaffery (Sr), Tippecanoe 8:23.92
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Sidney 1:31.59
2. Butler 1:34.82
3. Greenville 1:45.70
4. Troy 1:48.13
5. Xenia 1:48.67
6. Fairborn 1:51.41
7. Piqua 1:55.75
8. Tippecanoe 2:23.14
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Jarrett Payne (Fr), Sidney 55.30
2. Colin Pham (So), Xenia 58.51
3. Jaden Humphrey (Sr), Sidney 59.56
4. Matt Brunsky (Sr), Butler 1:00.10
5. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 1:02.64
6. Caleb Vieth (Sr), Butler 1:02.66
7. Ben Prenger (Jr), Tippecanoe 1:03.15
8. Josiah Hutcherson (Jr), Piqua 1:03.30
9. Aaron Suter (Sr), Greenville 1:03.94
10. Badin Brewer (Sr), Sidney 1:06.35
11. Evan Lozan (Sr), Butler 1:06.57
12. Ashton Winter (Sr), Butler 1:07.46
13. John Graham (Fr), Butler 1:09.19
14. Nathan Mercier (Sr), Butler 1:09.61
15. Donovan Boyd-Black (So), Butler 1:09.75
16. Tanner Hepner (Fr), Fairborn 1:11.42
17. Alex Stepp (So), Fairborn 1:11.98
18. Nolan Baker (Fr), Butler 1:12.70
19. Tyler Overholser (Sr), Sidney 1:15.54
19. Ben Huber (Jr), Tippecanoe 1:15.54
21. Colin Marlow (Fr), Butler 1:15.56
22. Brady Kuhns (Fr), Butler 1:16.37
23. Andrew Bonifas (So), Sidney 1:17.89
24. Cooper Dues (Fr), Troy 1:18.42
25. Peyton Dehass (So), Tippecanoe 1:19.52
26. Gabe Campbell (So), Troy 1:20.78
27. Holden Chesko (Fr), Troy 1:22.30
28. Collin Hutton (Sr), Piqua 1:26.45
29. Ethan Preece (Sr), Greenville 1:27.37
30. Gabriel Miller (Fr), Butler 1:28.27
31. Owen Dennison (Fr), Tippecanoe 1:32.14
32. Jackson Ranard (So), Tippecanoe 1:33.41
33. Andrew Jones (So), Troy 1:35.12
34. Jacob Martin (Jr), Xenia 1:37.73
35. Luis Morgado (Fr), Butler 1:43.60
36. Charles Stiffler (Fr), Butler 1:44.18
37. Lucas Peters (So), Tippecanoe 1:45.95
38. Deagen Kenney (Jr), Xenia 1:46.09
39. Garrett Piel (So), Tippecanoe 1:51.42
40. Gary DeWitt (Fr), Xenia 1:52.46
41. Cameron Preece (Fr), Greenville 1:57.98
42. Owen Deam (Fr), Sidney 2:07.09
43. Brody Burrell (So), Xenia 2:29.50
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Jaden Humphrey (Sr), Sidney 1:00.13
2. Eli Neal (Sr), Butler 1:00.85
3. Andrew Oates (Jr), Troy 1:01.57
4. Will Miller (Jr), Xenia 1:04.94
5. Jarrett Payne (Fr), Sidney 1:05.14
6. Carlos Badell (Sr), Greenville 1:06.29
7. Alex Burkey (Jr), Tippecanoe 1:08.27
8. Badin Brewer (Sr), Sidney 1:08.80
9. Jahvon Llyod (Jr), Sidney 1:10.31
10. Colin Cisne (Sr), Butler 1:10.48
11. Aaron Suter (Sr), Greenville 1:13.38
12. Elijah Galyon (Sr), Butler 1:14.17
13. Tanner Hepner (Fr), Fairborn 1:15.73
14. Alex Stepp (So), Fairborn 1:17.44
15. Colin Marlow (Fr), Butler 1:18.51
16. Nolan Baker (Fr), Butler 1:19.86
17. Nathan Mercier (Sr), Butler 1:20.90
18. Gabe Switzer (Sr), Piqua 1:21.54
19. Peyton Dehass (So), Tippecanoe 1:22.72
20. John Graham (Fr), Butler 1:22.93
21. Daniel Andreassen (Sr), Xenia 1:22.94
22. Anthony Anderson (Sr), Fairborn 1:23.11
23. Zach Wolf (Fr), Fairborn 1:25.22
24. John-Michael Higgins (So), Xenia 1:25.27
25. Ben Huber (Jr), Tippecanoe 1:29.98
26. Tyler Hall (Fr), Troy 1:32.94
27. Michael Switzer (Sr), Piqua 1:33.00
28. Collin Hutton (Sr), Piqua 1:34.06
29. Aaron Waters (So), Piqua 1:38.77
30. Brett Vandergriff (Fr), Xenia 1:44.21
31. Ethan Preece (Sr), Greenville 1:45.44
32. Aiden Davis (So), Butler 1:48.15
400 Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Sidney 3:14.14
2. Butler 3:38.24
3. Tippecanoe 3:55.89
4. Xenia 4:08.14
5. Troy 4:12.79
6. Fairborn 4:22.59