Boys Swimming - Statistics

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Xenia 1:47.85  
2. Sidney 1:51.49  
3. Tippecanoe 1:52.57  
4. Butler 1:55.63  
5. Greenville 2:00.16  
6. West Carrollton 2:00.31  
7. Troy 2:03.23  
8. Piqua 2:15.19  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Jaden Humphrey Sidney 1:51.56
2. Adam Gunckel Butler 1:56.84
3. Luke Martin West Carrollton 1:57.91
4. Carlos Badell Greenville 2:02.12
5. Jahvon Llyod Sidney 2:04.20
6. Caleb Vieth Butler 2:04.34
7. Badin Brewer Sidney 2:05.32
8. Jack McMaken Tippecanoe 2:05.65
9. Eli Christman Sidney 2:09.03
10. Caden Lecklider Greenville 2:10.45
11. Nick Catrone Tippecanoe 2:11.40
12. Luke Anticoli Tippecanoe 2:13.02
13. Josiah Hutcherson Piqua 2:13.06
14. Ben Prenger Tippecanoe 2:15.34
15. Weslee Brubaker Sidney 2:16.27
16. Josh Galloway Greenville 2:17.94
17. Jake Knorr West Carrollton 2:24.49
18. Jack White Troy 2:25.08
19. Bryce Fox West Carrollton 2:27.92
20. Nick Curry West Carrollton 2:28.58
21. Ashton Winter Butler 2:28.80
22. Ian Bonifas Sidney 2:30.96
23. Jordan Gump Greenville 2:32.35
24. Andrew Dunn Fairborn 2:35.88
25. Peyton Dehass Tippecanoe 2:36.12
26. Jay Sherman Sidney 2:36.57
27. Gabe Switzer Piqua 2:37.90
28. Jack Neary Xenia 2:40.00
29. Ethan Preece Greenville 2:44.28
30. Gabe Campbell Troy 2:45.07
31. Kole Maples Greenville 2:49.99
32. Collin Hutton Piqua 3:06.17
33. Damien Gates Greenville 3:23.74
34. Nic Colby Greenville 4:18.18
200 Yard I.M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Jaden Humphrey Sidney 2:03.17
2. Luke Martin West Carrollton 2:08.24
3. Andrew Oates Troy 2:13.02
4. Carlos Badell Greenville 2:15.46
5. Ben Prenger Tippecanoe 2:18.40
6. Eli Neal Butler 2:18.95
7. Badin Brewer Sidney 2:20.15
8. Will Miller Xenia 2:20.16
9. Jahvon Llyod Sidney 2:22.86
10. Aaron Suter Greenville 2:27.86
11. Alex Burkey Tippecanoe 2:27.93
12. Josiah Hutcherson Piqua 2:32.22
13. Caden Lecklider Greenville 2:35.35
14. Luke Anticoli Tippecanoe 2:35.43
15. Alex Stepp Fairborn 2:37.57
16. Nobel Zhou Sidney 2:38.06
17. Addison Huber Tippecanoe 2:43.74
18. Ben Huber Tippecanoe 2:43.94
19. Kazuma Okada Sidney 2:49.89
20. Tyler Overholser Sidney 2:50.00
21. Gabe Switzer Piqua 2:56.30
22. Elijah Galyon Butler 2:57.06
23. Jordan Gump Greenville 2:57.54
24. Ian Delaney Xenia 2:58.68
25. Axl Rodriguez Greenville 3:01.44
26. Ethan Preece Greenville 3:06.51
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Colin Pham Xenia :23.49
2. Badin Brewer Sidney :23.74
3. Jackson Baker Butler :23.92
4. Grant Smith Xenia :24.12
5. Luke Martin West Carrollton :24.15
6. Cameron Tuttle Butler :24.41
7. Nathan Johnson Sidney :25.18
8. Jahvon Llyod Sidney :25.34
9. Nick Catrone Tippecanoe :25.43
10. Aaron Suter Greenville :25.99
11. Weslee Brubaker Sidney :26.93
12. Kazuma Okada Sidney :27.14
13. Austin Rogers Tippecanoe :27.34
14. Josh Galloway Greenville :27.40
14. Alex Burkey Tippecanoe :27.40
16. Eli Caldwell Xenia :27.47
17. Jake Catrone Tippecanoe :27.55
18. Jake Knorr West Carrollton :27.73
19. Blaine Peltier Troy :28.10
20. Bryce Fox West Carrollton :28.12
21. Caden Lecklider Greenville :28.22
22. Matthew Bess Troy :28.23
23. Michael Switzer Piqua :28.44
24. Ian Bonifas Sidney :28.70
25. Nick Curry West Carrollton :28.89
26. Jacob Hudepohl West Carrollton :29.11
27. Andrew Dunn Fairborn :29.16
28. Chase Adams West Carrollton :29.34
28. Ben Huber Tippecanoe :29.34
30. Gabe Switzer Piqua :29.43
31. Axl Rodriguez Greenville :29.48
32. Wayne Dunn Fairborn :29.55
33. Alex Stepp Fairborn :29.64
34. Addison Huber Tippecanoe :29.65
35. Gabe Campbell Troy :29.90
36. Will Robinson Xenia :30.11
37. Anthony Anderson Fairborn :30.19
38. Jordan Gump Greenville :30.32
39. Thomas Leonard Sidney :30.46
40. Kole Maples Greenville :31.00
41. Patrick McCaffery Tippecanoe :31.08
42. Jay Sherman Sidney :31.22
43. Andrew Bonifas Sidney :32.07
44. John-Michael Higgins Xenia :32.28
45. Ethan Preece Greenville :32.45
46. Collin Hutton Piqua :32.97
47. Damien Gates Greenville :35.39
48. Augustin Cobzariu Piqua :35.84
49. Lucas Peters Tippecanoe :38.68
50. Zachary Sorio West Carrollton :40.62
51. Bradley Scearce West Carrollton :43.21
52. Nic Colby Greenville :43.90
53. Ethan Hews Tippecanoe :46.46
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Colin Pham Xenia :55.45
2. Jaden Humphrey Sidney :56.63
3. Jack McMaken Tippecanoe :57.22
4. Luke Martin West Carrollton :58.78
5. Carlos Badell Greenville :59.76
6. Jahvon Llyod Sidney 1:00.74
7. Eli Christman Sidney 1:02.77
8. Badin Brewer Sidney 1:02.86
9. Josiah Hutcherson Piqua 1:04.73
10. Ben Prenger Tippecanoe 1:06.61
11. Aaron Suter Greenville 1:07.52
12. Luke Anticoli Tippecanoe 1:07.58
13. Eli Caldwell Xenia 1:08.74
14. Jack White Troy 1:10.38
15. Caden Lecklider Greenville 1:10.82
16. Weslee Brubaker Sidney 1:13.33
17. Bryce Fox West Carrollton 1:13.81
18. Addison Huber Tippecanoe 1:19.37
19. Ian Delaney Xenia 1:19.53
20. Jack Neary Xenia 1:20.16
21. Jordan Gump Greenville 1:25.47
22. Ethan Preece Greenville 1:36.80
23. Kole Maples Greenville 1:45.87
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Luke Martin West Carrollton :52.39
2. Ben Prenger Tippecanoe :53.87
3. Eli Christman Sidney :54.03
4. Badin Brewer Sidney :54.87
5. Jahvon Llyod Sidney :54.96
6. Nathan Johnson Sidney :56.52
7. Nobel Zhou Sidney :57.70
8. Aaron Suter Greenville :57.71
9. Josiah Hutcherson Piqua :58.40
10. Will Miller Xenia :59.24
11. Weslee Brubaker Sidney 1:00.62
12. Kazuma Okada Sidney 1:00.83
13. Josh Galloway Greenville 1:01.38
14. Jack White Troy 1:01.40
15. Colin Cisne Butler 1:01.53
16. Eli Caldwell Xenia 1:01.98
17. Jake Knorr West Carrollton 1:02.76
18. Michael Switzer Piqua 1:04.80
19. Ian Bonifas Sidney 1:05.16
20. Alex Stepp Fairborn 1:05.25
21. Tyler Overholser Sidney 1:05.69
22. Blaine Peltier Troy 1:05.70
23. Ben Huber Tippecanoe 1:06.24
24. Andrew Dunn Fairborn 1:06.36
25. Nick Curry West Carrollton 1:06.59
26. Gabe Campbell Troy 1:07.51
27. Jacob Hudepohl West Carrollton 1:07.64
28. Jack Neary Xenia 1:07.75
29. Peyton Dehass Tippecanoe 1:08.53
30. Axl Rodriguez Greenville 1:08.94
31. Thomas Leonard Sidney 1:10.64
32. Patrick McCaffery Tippecanoe 1:10.78
33. Ethan Preece Greenville 1:11.10
34. Jordan Gump Greenville 1:11.43
35. Wayne Dunn Fairborn 1:11.89
36. Bryce Fox West Carrollton 1:11.99
37. Kole Maples Greenville 1:12.22
38. Will Robinson Xenia 1:12.64
39. Jay Sherman Sidney 1:12.93
40. Anthony Anderson Fairborn 1:13.87
41. John-Michael Higgins Xenia 1:16.63
42. Chase Adams West Carrollton 1:26.36
43. Damien Gates Greenville 1:29.01
44. Lucas Peters Tippecanoe 1:33.08
45. Ethan Hews Tippecanoe 1:42.05
46. Bradley Scearce West Carrollton 1:43.25
47. Zachary Sorio West Carrollton 1:49.12
48. Nic Colby Greenville 1:57.83
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Josiah Hutcherson Piqua 5:22.04
2. Carlos Badell Greenville 5:27.14
3. Ben Prenger Tippecanoe 5:27.68
4. Badin Brewer Sidney 5:46.28
5. Caden Lecklider Greenville 5:54.17
6. Caleb Vieth Butler 5:56.74
7. Eli Christman Sidney 6:03.69
8. Alex Burkey Tippecanoe 6:06.59
9. Weslee Brubaker Sidney 6:11.48
10. Josh Galloway Greenville 6:12.46
11. Luke Anticoli Tippecanoe 6:27.02
12. Nick Catrone Tippecanoe 6:27.97
13. Tyler Overholser Sidney 6:34.07
14. Addison Huber Tippecanoe 6:57.96
15. Nick Curry West Carrollton 7:08.65
16. Jordan Gump Greenville 7:08.78
17. Jake Catrone Tippecanoe 7:16.84
18. Collin Hutton Piqua 8:02.45
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sidney 1:37.44  
2. Tippecanoe 1:39.44  
3. Xenia 1:40.78  
4. Greenville 1:45.98  
5. Butler 1:49.94  
6. West Carrollton 1:50.16  
7. Troy 1:53.07  
8. Fairborn 1:59.32  
9. Piqua 2:12.86  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Colin Pham Xenia :58.44
2. Carlos Badell Greenville 1:01.32
3. Luke Martin West Carrollton 1:03.14
4. Jack McMaken Tippecanoe 1:06.49
5. Jahvon Llyod Sidney 1:06.64
6. Aaron Suter Greenville 1:07.43
7. Grant Smith Xenia 1:08.69
8. Josh Galloway Greenville 1:08.72
9. Bryce Fox West Carrollton 1:08.73
10. Weslee Brubaker Sidney 1:08.77
11. Caden Lecklider Greenville 1:09.52
12. Nathan Johnson Sidney 1:09.92
13. Josiah Hutcherson Piqua 1:10.87
14. Addison Huber Tippecanoe 1:15.84
15. Ben Huber Tippecanoe 1:16.65
16. Jacob Hudepohl West Carrollton 1:18.58
17. Austin Rogers Tippecanoe 1:20.37
18. Ethan Preece Greenville 1:22.85
19. Gabe Campbell Troy 1:24.12
20. Jake Catrone Tippecanoe 1:24.25
21. Ian Bonifas Sidney 1:24.49
22. Ian Delaney Xenia 1:27.36
23. Jay Sherman Sidney 1:27.53
24. Andrew Bonifas Sidney 1:28.16
25. Donovan Boyd-Black Butler 1:28.67
26. Axl Rodriguez Greenville 1:31.14
27. Patrick McCaffery Tippecanoe 1:31.84
28. Collin Hutton Piqua 1:40.87
29. Augustin Cobzariu Piqua 1:43.78
30. Damien Gates Greenville 1:44.91
31. Lucas Peters Tippecanoe 1:45.00
32. Zachary Sorio West Carrollton 1:54.86
33. Bradley Scearce West Carrollton 2:00.48
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Luke Martin West Carrollton 1:01.29
2. Will Miller Xenia 1:04.88
3. Andrew Oates Troy 1:05.18
4. Jaden Humphrey Sidney 1:05.84
5. Grant Smith Xenia 1:10.09
6. Alex Burkey Tippecanoe 1:10.57
7. Jackson Baker Butler 1:10.60
8. Jake Knorr West Carrollton 1:14.37
9. Aaron Suter Greenville 1:16.83
10. Alex Stepp Fairborn 1:19.67
11. Axl Rodriguez Greenville 1:19.72
12. Matthew Bess Troy 1:20.03
12. Nick Curry West Carrollton 1:20.03
14. Jake Catrone Tippecanoe 1:20.18
15. Luke Anticoli Tippecanoe 1:20.46
16. Bryce Fox West Carrollton 1:21.60
17. Josiah Hutcherson Piqua 1:22.47
18. Elijah Galyon Butler 1:23.05
19. Austin Rogers Tippecanoe 1:24.31
20. Gabe Switzer Piqua 1:25.51
21. Kazuma Okada Sidney 1:26.82
22. Ben Huber Tippecanoe 1:26.96
23. Ian Delaney Xenia 1:27.05
24. Wayne Dunn Fairborn 1:27.55
25. John-Michael Higgins Xenia 1:28.31
26. Thomas Leonard Sidney 1:29.62
27. Anthony Anderson Fairborn 1:32.70
28. Peyton Dehass Tippecanoe 1:34.05
29. Collin Hutton Piqua 1:35.26
30. Jordan Gump Greenville 1:39.70
31. Michael Switzer Piqua 1:40.95
32. Kole Maples Greenville 1:44.24
33. Ethan Preece Greenville 1:51.09
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sidney 3:33.38  
2. Tippecanoe 3:49.61  
3. Greenville 3:55.70  
4. Xenia 4:21.13  
5. West Carrollton 6:13.25